O mně

Vítám vás na svých stránkách. Jmenuji se Tereza a název Piaf jsem si vybrala podle svého příjmení přeloženého do francouzštiny. Odjakživa mne zajímá kreativní svět – tvorba ze všech materiálů, i těch nejnemožnějších. Kombinování, skládání, přetváření. Fascinují mě barvy a jejich spojování.

Vystudovala jsem Střední školu textilních řemesel a Střední školu designu v Praze. Během studia jsem si rozšířila zkušenosti práce s přírodními materiály, setkala se s tkaním tapiserií a získala řadu ocenění ve studentských výtvarných soutěžích. V roce 2012 jsem úspěšně dokončila studium kunsthistorie na Univerzitě Karlově. Podílela jsem se na rekonstrukci pohřebních rouch manželek Karla IV. z Královské hrobky na Pražském hradě, výsledky mé práce uvidíte ve stálé expozici Příběh Pražského hradu. Nyní se věnuji tvorbě šperku a spolupracuji na projektech s Elegantním Českem.

Při zhotovování šperků používám výhradně kvalitní české sklo.

Každý originál vytvářím s láskou, nadšením a pečlivostí. Nevěříte? Račte vstoupit do mé  galerie .

Věnuji se také restaurování a sbírání historických textilií. Dát dohromady třeba společenské šaty z 20. let minulého století je skutečný zážitek. Mám vždy dobrý pocit, že jsem zachránila kousek dědictví jako doklad života našich předků.

V případě zájmu o jakýkoliv z mých výrobků mne neváhejte kontaktovat.

Tereza Martincová
Piaf design®
Navrženo pro úsměv