Brože pro Meopta optika

Brože vytvořené speciálně pro firmu Meopta optika

Ustředním motivem každé brože je optická čočka, která je symbolem této firmy. Čočky jsou vyráběny z kvalitního skla a mají neuvěřitelnou škálu barevných odlesků. Při výrobě jsem použila české skleněné korálky. 

Firma Meopta, resp. Optikotechna, byla založena v roce 1933. Založena z podnětu Doc. Aloise Mazurka, profesora na místní Průmyslové škole, velmi výrazné a houževnaté osobnosti. Doc. Mazurek se intenztivně zajímal o optiku, věnoval se samostudiu a usiloval o zavedení výuky optického oboru na Průmyslové škole. Jeho úsilí došlo naplnění a v roce 1933 se jeho přání a sny realizovaly v nově vzniklé firmě.

Firma zpočátku vyráběla jen optické komponenty, kondenzory, zvětšovací skla apod. V roce 1933 však Doc. Mazurek vyvinul první československý zvětšovací objektiv Benar a tím určil další zaměření firmy.

Dnes Meopta patří ke špičkovým výrobcům optických přístrojů v oblasti pozorovací a sportovní optiky, optoelektronických systémů, laserových aplikací i  vojenských přístrojů.

Realizace broží pro Elegantní Česko.

Kolekce broží vytvořená z brokátů a látek české výroby pro projekt "Kostým - nejlepší přítel ženy".

Náhrdelní do soutěže Rijksstudio award 2015

„Make your own Masterpiece“

Soutěžní návrh a realizace náhrdelníku inspirovaným obrazem od holandského malíře Balthasara van der Ast.

Šperky pro operu Věc Makropulos

Kolekce smaragdových šperků pro operu Věc Makropulos. Náhrdelníky byly speciálně vytvořeny pro hlavní postavu Emilii Marty, kterou ztvárnila paní Gitta-Maria Sjöberg. Při tvorbě jsem použila výhradně české sklo.

libreto: Leoš Janáček
autor: Leoš Janáček
dirigent: Marko Ivanović
režie: David Radok
scéna: Ondřej Nekvasil, Zuzana Ježková
kostýmy: Zuzana Ježková
světelný design: Petr Kozumplík
sbormistr: Pavel Koňárek
dramaturgie: Pavel Petráněk
asistent dirigenta: Robert Kružík
asistent režie: Otakar Blaha, Barbora Hamalová, Marek Mokoš

Svoji předposlední operu složil Janáček na hru K. Čapka o touze po ne­smrtelnosti, ale také o nekonečné únavě a hrůze toho, komu je smrt odepřena... Hlavní postavou je operní zpěvačka Emilie Marty - Elina Makropulos, dcera lékaře císaře Rudolfa II. -, která díky elixíru života žije víc než tři sta let. Život ji postupně přestává těšit, je vyčerpaná, osamo­cená a cynická. Záhadná femme fatale převrací naruby život každému, s kým se setká. Čapkova fantastická komedie - s mysteriózní, částečně až detektivní zápletkou - je pohledem do excentrického světa operních div, zdegenerované šlechty a plytkých maloměšťáků. Janáček předlohu zpracoval do silně působivého hudebního dramatu. Premiéra se uskuteč­nila za skladatelovy účasti roku 1926 v brněnském Divadle Na hradbách. Stala se jednou z trvale nejpopulárnějších Janáčkových oper a je často uváděna na nejprestižnějších scénách po celém světě. Národní divadlo Brno připravuje novou inscenaci v rámci Roku české hudby k 160. výročí skladatelova narození. Ke spolupráci byl pozván jeden z nejvýznamněj­ších českých režisérů současnosti David Radok, který bude v NdB režíro­vat vůbec poprvé a poprvé bude režírovat i tuto operu.

Hong Kong Art festival, únor 2017

Švédská premiéra: 21.listopadu 2015 v Göteborgu

Česká premiéra: 21. listopadu 2014 v Janáčkově divadle v Brně